Klara és Rosa: 7,83 Hz / ÖKO FALFESTMÉNY

Klara és Rosa: 7,83 Hz / ÖKO FALFESTMÉNY

Megkezdődött a 7,38 Hz projekten belül annak a környezetkímélő falfestménynek a kidolgozása, amellyel a környezetvédelmi problémákra hívjuk fel a figyelmet. A falfestmény Jelena Grujičić grafikus, Marijana Buljovčić és Vanja Subotić festők közös alkotása.
.
Ezzel a falfestménnyel akarjuk felhívni a figyelmet a légszennyezettségre, így a kidolgozása során olyan környezetbarát festéket használunk, amely tisztítja a levegőt (Szabadka/Prozivka mellett Belgrádban és Szarajevóban van hasonló alkotás). Annak ellenére, hogy úgy érezzük, minimális dolgot teszünk, de ha egyénenként mindnyájan jobban odafigyelünk a kis dolgokra, közösen nagy eredményeket érhetünk el. Ennek tudatában a falfestmény elkészítését a Klara és Rosa PE mellett támogatta az IT Subotica 2030is, akik több olyan akciót szerveztek már, amely hozzájárul a városunk környezetének megóvásához.
.
A falfestmény a 7,83 Hz projekt keretén belül készül, amit az Aktív Közösségek programon keresztül a TRAG Alapítvány támogat.
.
 
.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint évente körülbelül 7 millió ember hal meg a légszennyezettség következtében. A modern életstílus nyomot hagy bolygónkon. A negatív és a pozitív hatások lokális és globális szinten is hatással vannak ránk. A KNOxOUT az első olyan légtisztító festék, amely a világon elsőként használja a CristalActiv technológiát, aminek során a festék a napenergia segítségével felbontja a szmogért felelős nitrogén-oxidokat, ártalmatlan anyagokat állít elő belőlük. Egy négyzetméter KNOxOUT festékkel lefestett terület annyi nitrogénoxidot bont le, mint egy kifejlett fa. A művészetet és ezt az egyedi technológiával készült festéket vegyítve a mi 50 négyzetméteres falunk annyi levegőt tisztít meg, mint 50 fa. Ez csak az egyik módja annak, hogyan tudunk javítani életkörnyezetünkön és hogyan tehetjük azt egészségesebbé.

.